pexels-karolina-grabowska-4498359

Коли варто приймати мелатонін?

Ми все частіше чуємо про використання мелатоніну, який став дієтичною добавкою, а в багатьох випадках і інгредієнтом. Однак варто пам’ятати, що мелатонін – це перш за все гормон, який виробляється в шишкоподібній залозі головного мозку. Він утворюється, коли настають сутінки, і кількість світла, отриманого, серед іншого, наші очі падають. Ось чому його часто називають гормоном сну, тому що коли він виробляється, ми стаємо сонливими, і він просто сприяє якісному сну.

Однак з цієї причини багато людей також задаються питанням про безпеку використання мелатоніну, який є способом боротьби з проблемами безсоння тощо. Але чи це доречна дія? Звичайно, якщо він був призначений лікарем, немає приводу для занепокоєння, тому що кожен прийом необхідно обґрунтовувати і консультуватися з фахівцем. Крім того, мелатонін впливає не тільки на сон, але й має інші оздоровчі властивості для організму, і про нього варто дізнатися більше.

Які переваги використання мелатоніну?

Добавки мелатоніну, крім уже згаданих переваг щодо сну, також можуть принести багато інших переваг. Перш за все, варто згадати про вплив сну на наш організм. Це необхідно для правильного функціонування багатьох різних процесів в організмі, тому мелатонін може мати величезний вплив на загальне функціонування. Однак варто також знати, що мелатонін:

  • Впливає на метаболізм глюкози – мелатонін можна використовувати для підтримки організму під час лікування діабету. Однак варто пам’ятати, що воно не може бути ядром лікування, а лише забезпечує надійну підтримку.
  • Він має протиракові властивості – мелатонін класифікується як антиоксидант, а тому усуває дію вільних кисневих радикалів, які відповідають за деякі види раку та процеси старіння. Крім того, було показано, що мелатонін має захисну дію проти таких захворювань, як гліома або меланома.
  • Позитивно впливає на серцево-судинну систему – особливо при гіпертонії, регулює артеріальний тиск, а також регулює рівень холестерину.

Це лише показує, наскільки важливий мелатонін для організму людини, і в деяких випадках може знадобитися його доповнення. Причини можуть бути різними, але його вплив на сон неоціненний і може принести довгоочікуване полегшення і вирішення проблем зі сном.

Коли застосування мелатоніну може бути найбільш необхідним?

Мелатонін може бути призначений в різних ситуаціях, але варто знати і про ситуації, в яких, наприклад, одноразове його застосування може просто допомогти. Крім того, це буде особливо важливо в зв’язку з тим, що мелатонін виробляється в організмі природним шляхом, але тільки вночі, а значить, багато людей можуть боротися з проблемою його неправильної кількості. Це, в свою чергу, може призвести до багатьох захворювань. Отже, в яких ситуаціях вам особливо слід розглянути використання мелатоніну?

Мелатонін може бути особливо ефективним не тільки при проблемах зі сном, але і коли, наприклад, тривалість сну нормальна, а якість – ні. Це все завдяки загальному позитивному впливу мелатоніну на організм, який просто допомагає краще відпочивати під час сну. Крім того, мелатонін може бути важливою підтримкою для людей, які часто змінюють часові пояси та працюють змінами (в тому числі вночі).

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *