Пробіотики часто призначають разом з антибіотиками, але чи знаємо ми чому? Звичайно, головна причина здається очевидною – заради здоров’я. Але що це за пробіотики, які впливають на здоров’я, особливо у випадку лікування антибіотиками? Адже фахівці зазвичай не наводять прямих причин їх використання, і зазвичай це не конкретний продукт.
Проте в аптеках і магазинах є різні пробіотики, які на перший погляд нічим не відрізняються один від одного (крім упаковки). Тож що варто дізнатися про них, щоб бути більш впевненим у використанні пробіотиків під час прийому антибіотиків? Перш за все, варто детальніше розібратися, що таке пробіотики та які їхні властивості, що значно розширить ваші знання з цього питання. Більш того, це, безсумнівно, змусить нас більш охоче їх вживати не тільки під час лікування антибіотиками.
Що таке пробіотики і чому вони такі важливі?
Своєю назвою пробіотики зобов’язані грецьким словам pro і bios, що можна перекласти як «для життя». Існують різні визначення цих препаратів, але найголовніше те, що вони містять живі мікроорганізми. Також часто використовується термін «живі бактеріальні культури», і хоча останнє слово може викликати сумніви, їх слід якомога швидше розвіяти. Пробіотики містять бактерії з оздоровчими властивостями, які природним чином зустрічаються в продуктах харчування та в організмі людини.
Звичайно, все залежить від штамів бактерій, які були використані для конкретного пробіотика. Найважливішим є той факт, що вони мають оздоровчу дію на організм людини, особливо на бактеріальну флору травної системи, і зокрема кишечника. Саме з цієї причини їх рекомендують використовувати разом з антибіотиками, які можуть негативно впливати на здорові бактерії в нашому організмі, що може призвести до різних захворювань. Не дивно, що пробіотики настільки важливі, і коли лікар рекомендує їх використовувати, ви повинні неодмінно дотримуватися цього заради свого здоров’я.
Якими властивостями володіють пробіотики?
Пробіотики володіють досить багатими властивостями, і захист організму від дії сильнодіючих препаратів – лише одне з них. Перш за все, вони важливі для кишкової флори, а також позитивно впливають на рівень холестерину. Пробіотики також забезпечують правильний обмін речовин, проблеми з яким можуть бути викликані порушеннями кишкової флори. Однак на цьому все не закінчується, адже пробіотики також позитивно впливають на засвоєння багатьох важливих поживних речовин, таких як магній, залізо та багато вітамінів.
Усе це означає, що пробіотики також впливають на імунну систему, зміцнюючи її функцію та захищаючи від численних патогенів. Це також є причиною, чому рекомендується використовувати пробіотики разом з антибіотиками та через деякий час після лікування. Погано функціонуюча бактеріальна флора організму може призвести до численних дефіцитів поживних речовин, незважаючи на їх правильну кількість у раціоні.