pexels-pavel-danilyuk-6295708

Добавки перед тренуванням – чи правильно їх боятися?

Багато було сказано про добавки перед тренуванням, і є багато інформації та досліджень про них. Однак багато хто все ще задається питанням про їх безпеку. Більше того, існує ще багато справді абсурдних тверджень, які часом ставлять передтренувальні добавки в один ряд з психоактивними речовинами, стимуляторами чи наркотиками. Це, звичайно, неправдива інформація, яка присутня лише за лаштунками нікчемного обігу. Але звідки такі порівняння?

Головним чином через найпоширеніший і один із найочевидніших ефектів передтренувальних добавок, які призначені для належної стимуляції тіла до інтенсивних вправ. Багато людей ототожнюють це з дією деяких заборонених речовин. Однак у випадку з добавками перед тренуванням, коли їх прийом узгоджений з фахівцем, їх використання є абсолютно безпечним для організму. Тому відразу можна відповісти на запитання, що не варто боятися т. зв добавки перед тренуванням. Але чому? Варто це обґрунтувати.

Добавки перед тренуванням – кілька слів про їх склад

Варто придивитися до того, що входить до складу передтренувальних добавок. Цікаво, що більшість цих типів препаратів є просто натуральними речовинами, які можна знайти в багатьох повсякденних продуктах харчування. Споживання цього типу речовин у формі перед тренуванням призводить лише до більш інтенсивного засвоєння певних речовин організмом. Завдяки цьому можна викликати специфічні ефекти, які в першу чергу покликані вплинути на ефективність навчання. Які види речовин найчастіше використовують у цьому випадку?

Кофеїн є очевидним стимулятором, який вживає величезна кількість людей по всьому світу. Він доступний у багатьох добавках перед тренуванням, і багато людей вважають, що одна доза цього типу добавки дорівнює, наприклад, 2 чашкам кави (залежно від способу приготування). Інші популярні речовини в добавках перед тренуванням включають креатин, бета-аланін, родіолу рожеву тощо. Крім того, добавки перед тренуванням також включатимуть допоміжні речовини, такі як вітаміни та мінерали.

Чому використовуються добавки перед тренуванням?

Добавки всіх видів поживних речовин завжди повинні бути належним чином обґрунтовані. Дієтичні добавки є лише добавкою, формою підтримки і не можуть замінити повноцінне харчування. Однак, коли потреби організму збільшуються, варто звернутися за порадою до лікаря або спеціаліста, який підбере відповідну добавку до раціону для підтримки організму. Однак є кілька основних причин, чому використовують добавки перед тренуванням.

Це стимуляція організму з метою тренування. Найчастіше їх використовують у двох випадках: перший – коли в кінці дня немає сил і хочеться тренуватися; другий – коли ви хочете зробити більш інтенсивне тренування, ніж зазвичай. При правильній стимуляції тіло здатне виконувати довші та/або важчі тренування, більше повторень у серії, більше наборів вправ або з більшим навантаженням. Це природно позитивно позначиться на ефективності тренувань і збільшить м’язову масу тіла.

Однак варто купувати добавки перед тренуванням лише в безпечних і офіційних джерелах продажу, щоб уникнути шкідливих для здоров’я речовин і неперевірених препаратів.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *