pexels-andrea-piacquadio-3836883

Добавки NAC – що про них варто знати?

Добавки NAC доступні в магазинах, аптеках та в Інтернеті протягом тривалого часу. Хоча це досить дивна, загадкова і, можливо, навіть незрозуміла назва, насправді це набагато простіша абревіатура сполуки, що міститься в препаратах цього типу. Це N-ацетилцистеїн (або N-ацетил-L-цистеїн), який ще називають просто ацетилцистеїн. Тому не дивно, що його звичайна абревіатура зустрічається набагато частіше і зустрічається на упаковках препаратів, що містять цю сполуку.

Але що варто знати про цей вид БАД? Можливо, мало хто чув про них, але насправді це сполука з корисними для здоров’я властивостями, яка може бути дійсно бажаною для доповнення в деяких випадках. Цікаво, що вплив ацетилцистеїну на організм відомий вже більше 50 років, але дослідження щодо нього все ще проводяться, і, як наслідок, його вплив на організм людини стає все більш відкритим. На що особливо варто звернути увагу?

Чому варто використовувати добавки NAC?

На самому початку варто відзначити, що N-ацетилцистеїн відсутній в будь-яких харчових джерелах. Він також не синтезується організмом самостійно з інших сполук, які забезпечуються правильно збалансованим харчуванням. Тому єдиний спосіб забезпечити організм N-ацетилцистеїном – вживати повноцінні добавки. Але чому варто вибрати? З яких причин і в яких ситуаціях добавки NAC можуть бути корисними?

NAC просто має багато корисних властивостей, які важко ігнорувати. Крім того, NAC є антиоксидантом, тобто сполукою, яка усуває вплив вільних радикалів кисню на організм людини, «вичищаючи» їх з організму. Однак вони є відповідальними за багато захворювань, включаючи рак і процес старіння організму тощо.

Оздоровчі властивості добавок NAC

Без сумніву, сам факт того, що NAC є антиоксидантом, може переконати вас використовувати його. Вільні кисневі радикали – це клітини, які в даний час «звинувачують» вчені в багатьох поганих (якщо не «всіх поганих») реакціях, що відбуваються в організмі людини. Однак на цьому корисні властивості N-ацетилцистеїну не закінчуються. NAC має високу антиканцерогенну дію, тобто перешкоджає утворенню різноманітних ракових клітин, пригнічуючи їх формування або розвиток.

Більш того, NAC також має властивості, які запобігають т.зв запрограмована смерть клітини. Це смерть клітини, яка відбувається через природні внутрішньоклітинні процеси. Однак варто пам’ятати, що на ці процеси можуть впливати численні змінні, часто негативні. Саме вплив цих змінних, які можуть негативно вплинути на клітини організму, NAC має на меті усунути. Однак на цьому його корисні властивості для здоров’я організму не закінчуються.

NAC також має регулюючий вплив на артеріальний тиск і концентрацію гомоцистеїну. Крім того, він бере участь у метаболізмі фосфоліпідів у клітинних мембранах, що лише підкреслює важливість цієї сполуки в багатьох різних областях людського тіла. Звичайно, слід пам’ятати, що будь-які добавки, в тому числі і препарати НАЦ, слід консультуватися з лікарем.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *